Yazılımda Kariyer

Yazılım öğrenirken,

özgeçmiş, mülakat ve iş ararken

zaman kaybetmeyin, sürece hükmedin!

Yazılım kariyer koçluğu seni gerçek dünyaya hazırlar. Çoğu kişi için mülakatlar, stresli ve zordur. Zayıf yönlerin ve nasıl hızla gelişebileceğin konusunda sana net cevaplar verebilecek bir uzmana danışmak, diğerleriyle rekabet etmek için ihtiyacın olan avantajı sağlayacaktır.

100'den fazla kişiye hayal ettikleri kariyerlere başlamalarında yardımcı oldum. Şimdi sıra sende...

hayalinin ötesine geçenlerden...

"En önce ihtiyacım, teknik olarak ne istediğimi anlatabileceğim bir kariyer koçuydu. Bu isteğimin dışında Caner, hedefim doğrultusunda neleri eksik, neleri fazla yaptığımı gösterdi. Karşılıklı yaptığımız çalışmalar sonucunda artık kariyerimdeki beklentileri daha iyi aktarabilir oldum ve pozitif yönde geri bildirimler almaya başladım. Benim için, çalışması keyifli ve bir o kadar da yapıcı olan bu süreç için kendisine teşekkür ederim."

Bertan Ulusoy

Senior Solution Architect

Kariyer değişikliğimde ve verdiği görevler ile yardımcı oldu. Birlikte öğrendiğimiz hemen hemen her şeyi, sonradan bulduğum işte kullandım. Trendlerin neler olduğu konusunda çok yetenekli, etrafındaki insanları yönlendiriyor. Kendisiyle çalışmayı şiddetle tavsiye ediyorum.

Deniz Hasırcı

Front End Developer

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve kariyerime yeni başlayan yazılım geliştiricisi olarak, bana çok yardımcı oldu. Onunla tanışmadan önce, yazılım geliştirmede, özellikle backend tarafında kendimi geliştirmek için ne yapmam gerektiği konusunda kaybolmuştum. Ancak onunla iletişime geçtikten sonra yazılım sektörü, öğrenme yolları, mülakat süreci ve genel olarak yazılım geliştirme hakkında çok değerli bilgiler verdi. Büyük bir geliştirici olma yolculuğumda beni aydınlattığı için ona sonsuza dek minnettarım.

Ozan Uslan

Junior Software Developer

Kariyerimde sektör değiştirmeye çalıştığım dönemde hem özgeçmiş hazırlama sürecinde hem de mülakat hazırlıklarında Caner ile çalıştım. Bilişim sektöründe kendi yetkinliklerimi ön plana çıkarmak konusunda bitmeyen ısrarı ve enerjisi sayesinde kariyerimde istediğim noktalara gelmekteyim. Engin bilgileri ve bitmeyen enerjisi için bile tanışmaya değer. kaynak

Simten Özcan Uslu

Data Engineer

Sık Sorulan Sorular

Kariyer koçluğuna nasıl başladınız?
2017'dan beri çevremdeki insanlara, kariyer tavsiyeleri vermekteyim. Tavsiyelerimi ciddiyetle uygulayanların, kariyerlerindeki gelişmeler beni çok heyecanlandırdı ve devam ettim.
Sadece yeni başlayanlar için mi?
Yeni başlayandan, onlarca yıllık deneyimlilere kadar, her seviye içindir.
Sonuçlarını görmek, ne kadar zaman alır?
Kariyerinde nerede olduğuna, ne kadar zaman ayırdığına vb. birçok kritere göre değişir. Etkisini hayatında hemen göreceksin. Ancak, başarıya bir gecede ulaşılacağın anlamına gelmez.
Standart bir yol haritası üzerinden mi ilerliyoruz?
Her şey size göre özelleştirilir.
Yeterince bilgim olmadan da başlayabilir miyim?
Yeni başlangıç için mükemmel bir zaman. Cesaretin kırılmasın, çünkü hepimiz bir yerden başlamak zorundayız. Başarılı olmana yardımcı olacak bir plan, tam da ihtiyacın olan şey.
Görüşme öncesi tanışabilir miyim?
Tanımadığın insanlar hakkında şüpheci olman tamamen doğal, bunu anlıyorum. Aklında bir sorun varsa, kısa bir ön görüşme yapabiliriz.
Kimler en çok mentorluk alıyor?
Öğrenci, yeni mezun, kendi başına öğrenen, iş arayan, kariyer değişikliği yapmak isteyenler, lise veya üniversitede yazılım, bilgisayar bölümlerinde okumayı düşünenler...
Karşılıklı görüşmek mümkün mü?
Corona nedeniyle, tüm görüşmeler çevrimiçi(online) olarak gerçekleşiyor.
Siz kimsiniz?
Ben, Caner. Yazılım geliştirmeye 2006'da başladım. Daha çok ayrıntı istiyorsan.
İndirim var mı?
Bireysel abone olanlara, abonelik süresince tüm oturumlar %60 indirimli. 30dk 60dk
Oturumlar hangi konuları kapsar?
Kariyer planlama ve değişikliği, özgeçmiş değerlendirme, iş arama ve iş ilanı inceleme, iş görüşmesi hazırlığı, iş teklifi değerlendirme, iş değiştirme, kişisel marka ve içerik üretme, ...
Fatura alabilir miyim?
Evet, ayrıntılı açıklama.

yazılım sektörüne özel bire bir kariyer koçluğu | mentor